Četrtek, 23.4.

Danes je UNESCOV svetovni dan knjige. Upam, da najdete tudi kaj časa za branje in da ste prebrali kakšno novo knjigo. Na spodnji povezavi si lahko natisnete naš bralni vlakec, ga pobarvate, napišete svoje ime in naslov knjige, ki ste jo prebrali. Ko pridemo v šolo, ga bomo nalepili k ostalim vagonom. Lani smo imeli v šoli noč knjige, letos pa si jo naredite doma.

Ste prebrali Čajno ženičko? (povezava je bila objavljena 27.3.)

Odgovorite na spodnja vprašanja:

Preberite zgodbo Čajna ženička na bazarju.Dobro si oglejte ilustracije. Potem knjigo zaprite in skušajte obkrožiti pravilne trditve.

REZULTATI:7 pravilnih odgovorov: Čestitamo! Odlično si si zapomnil!5 ali 6 pravilnih odgovorov: Zelo dobro si si zapomnil.4 pravilni odgovori: No, ja, naj ti bo.3 pravilni odgovori ali manj: Jejhata, zgodbo bo treba še enkrat prebrati.Pravilne odgovore najdete na spletni strani www.nasamalaknjiznica.si (pod zaznamkom dodatno gradivo).

1. Tri fine gospe so nosile modre klobuke. a. DA b. NE

2. Deklica pod skledo najde ženičko, umazano od blata. a. DA b. NE

3. Deklica ima svetle lase. a. DA b. NE

4. Ko se čajna ženička cmeri, leži poleg nje na mizi črn piškot v obliki srca. a. DA b. NE

5. Na vsaki ilustraciji gruče ljudi na sejmu je tudi en pes. a. DA b. NE

6. Na smetanovi torti, ki jo pohodi deklica, lahko vidimo 20 jagod. a. DA b. NE

7. Ob vrnitvi domov deklica pestuje čajno ženičko. a. DA b. NE

Ta vnos je bil objavljen v OPB-3. Zaznamek za trajno povezavo.